Názor a vyjádření k článku pana FX Doležala/ REFLEX

Dobrý den,

Již několikrát jsem, jako středoškolský učitel s 25 letou praxí měl potřebu se vyjádřit k vámi uvedenému případu dvou chlapců v Norsku. Je to věc svědomí. Už jsem nechtěl víc psát, máte svou strategii a moc bych si přál, abyste zvítězili.

K čemu, ale nemohu mlčet je vyjádření pana FX Doležala. Došlo mi konečně, proč jsme, jako učitelé odkázáni sami na sebe a nemůžeme použít služby psychologů, sociálních pracovníků, pedagogických poraden a jiných. Jsou to lidé z jiné planety. Nechci popisovat vlastní nezávislé výzkumy, ostatně část svých názorů jsem Vám již zaslal, pokud byste chtěli, stačí se ozvat, nechci obtěžovat.

Chci, aby paní Michaláková měla možnost seznámit se se stanoviskem pedagoga, který má v současné chvíli to štěstí, že učí na detašovaném pracovišti státního osmiletého gymnázia na Černém Mostě, v Praze. Učím zde Fyziku a Informatiku. Někteří naši žáci jsou hodní, někteří méně hodní, jsou zde studenti velmi chytří i méně chytří, lidé konformní i nekonformní, ale nejsou zde grázlové. Nekrade se tady, nikdo zde není šikanován, nikdo není terčem trvalého posměchu. Učil jsem i na jiných školách a v odborném učilišti pražského Motorletu v Jinonicích. Chování, které tak barvitě popisuje pan FX. na žádné z nich normou nebylo a rozhodně se budu upřímně snažit, aby se na žádné škole, kde budu působit, normou nestalo.

S pozdravem a upřímným přáním, aby vše dobře dopadlo: M. D., Praha 10

P.S. Komentovat názory pana FX při dodržení nežalovatelnosti textu nelze, snad jen internetový odkaz: http://www.reflex.cz/writerprofile/30/jiri-x-dolezal?page=4

Každý má právo si svobodně vybrat, k jaké části společnosti se přidá!

Pozn. redakce: pan M. D. uvedl do dopisu celé své jméno a celou adresu. Osobní data neuvádíme.

 

Pomozte nám, prosím, sdílet a šířit tento článek. Děkujeme