Mezinárodní elektronická petice na podporu Evy Michalákové a jejich dětí, kterou založila anglická stránka FB Norway,Give Us Back the Children You Stole

Český překlad petice :

Proč je to důležité
Dvě české děti byly odebrány od matky norským Barnevernetem, díky obvinění, které Norská policie označila za falešné. Přesto, matka už 4 roky bojuje aby své děti dostala zpět.
Rodiče a děti z jiných zemí mají podobný osud, když se dostanou do rukou Barnevernetu v Norsku. To zahrnuje rodiče a děti z Brazílie, Chile, České Republiky, Estonska, Indie, Litvy, Polska, Ruska, Švédska a samozřejmě Norska. Seznam zemí by mohl pokračovat. Riziko je zde hlavně pro nordicky vypadající děti.
Barnevernet bere děti od rodičů bez nejmenšího důkazu, že rodiče dělají něco špatně – často je to založeno na výpovědi třetí osoby, například souseda. Děti jsou dány podporovatelům Barnevernetu, kteří jsou eufeministicky nazýváni pěstouni a kteří jsou velmi dobře placeni státem.
Barnevernet se nezodpovídá nikomu – pouze Barnevernetu – stal se státem ve státě. Není tu žádný legální mechanismus, který by jejich činy korigoval. Děti v Norsku se staly velkým byznysem.

Odkaz:  https://secure.avaaz.org/en/petition/Government_of_Norway_Return_Children_to_Their_Mother/